Urat që lidhin ndërtesat (FOTO-LAJM)

1. “Bahrain World Trade Center”, Bahrain.jpg
Me zhvillimin e arkitekturës dhe ndërtimit në dekadat e fundit shumë ndërtesa të cilat ndodhen afër njëra-tjetrës lidhen me ura të cilat përveç kërkesave funksionale shërbejnë edhe si platforma për të soditur pamjet.

Këto ndërtesa sherbejne si vende argëtimi por dhe si vepra arti. Ja disa prej tyre. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2013, ora 12:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori