Ujësjellësi i Prishtinës redukton ujin në pikun e të nxehtit, ja oraret (FOTO LAJM)

Nga nesër kufizime të ujit, ja oraret
Kompania e Ujësjellësit Rajonal Prishtina, duke nisur nga nesër. do të fillojë orarin e reduktimeve të ujit të pijshëm, veprim ky që do të vazhdojë deri në një njoftim tjetër.

Sipas një njoftimi të Kompanisë së Ujësjellësit, ky orar është përpiluar nga Drejtoria Teknike e Ujësjellësit, me miratimin e tij nga Kryeshefi Ekzekutiv, Gjelosh Vataj.

Arsyetimi i kompanisë është që, për shkak të mungesës dhe keqpërdorimit të ujit, janë të detyruar të aplikojnë reduktimet, në mënyrë që të gjithë qytetarëve t’i ofrohet shërbim i njëjtë. /albeu.com/


Shtuar më 22/07/2015, ora 12:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori