U kujtua pas pilafit, "rrebesh" komentesh negative për Majkon (FOTO LAJM)

Ministri per Diasporen, Pandeli Majko, pasi ka dale sot me reagimin e pare, pas stuates kaotike ne Kakavije, ku mijera emigrante priten me dite e nete ne radhe kilometrike, eshte perfshire ne replika me komentuesit, qe e kane akuzuar per heshtje.

"Gjalle"nuk te ben facebook-u dhe reklama Alban. Bej detyren time dhe asgje me shume! Te pershendes”, i pergjigjet Majko, nje komentuesi qe i shkruan se me ne fund u be i gjalle.

Dikush tjeter, i referohet deklarates se bere nga vete Majko, pas shembjes se Teatrit Kombetar, ku tha se nuk foli per probleme me gojen.

Me nje shenim ne faqen e tij ne Facebook, duke reaguar per situaten, Majko vecon angazhimin ne ate situate te kryepeshkopit Anasatas Janullatos, te cilin, ben me dije se e ka kontaktuar, per ndërmjetësiminkrizapërmbyllej sa më shpejt.

"Të tjerat, janë fjalë për "lugën" e atyre që dinë vec cfarë nuk duan"- shkruan Majko si pergjigje per lumin e akuzave dhe kritikave.

Reagimi nga Majko

Falenderim për të gjitha strukturat shtetërore të angazhuara për përmbylljen e emergjencës humanitare vecanërisht për trupën ushtarake dhe policore të angazhura në kufirin me Greqinë fqinje, nën drejtimin e kolegëve Olta Xhacka dhe Sandër Lleshi.

Ndaj si më të vecantë, që pavarësisht moshës, angazhimin të cilin ja kërkova kryepeshkopit Anasatas Janullatos, në ndërmjetësiminkrizapërmbyllej sa më shpejt.

Të tjerat, janë fjalë për “lugën” e atyre që dinë vec cfarë nuk duan.

Shtuar më 17/08/2020, ora 11:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori