Turizmi, Rama takim në Sarandë me grupet e interesit (FOTO LAJM)

Strategjia zhvillimit të turzimit dhe planifikimi i rregullimit të territorit në zonat bregdetare është temakryeministri Edi Rama po zhvillon gjatë një takimi në qytetin e Sarandës. Sipas A1 Report, kjo është tema e takimit që Kryeministri i vendit, Edi Rama, po zhvillon në qytetin bregdetar, bashkë me drejtues vendore të qarkut të Vlorës.

Të pranishëm, perveç deputetëve janë edhe bisnesmenë dhe grupe të interesit të këtij qarku dhe më tej.

Siç bëhet e ditur, një ndër pikat kryesore që pritet të diskutohet janë edhe prishja e ndërtimeve pa leje në zonën bregdetare Vlorë-Sarandë. /albeu.com/
Shtuar më 15/12/2013, ora 16:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori