"Trip Advisor": Ja plazhet më të mira në botë për vitin 2017 (FOTO LAJM)

"Trip Advisor" ka renditur listën për top 19 plazhet më të mira në botë për sezonin veror të 2017-tës.

Kjo përzgjedhje në fakt është përcjellë dhe me disa foto magjepsëse të cilat pasqyrojnë bregdetin dhe natyrën e mrekullueshme. Për më tepër, ju ftojmë të eksploroni me fotot.

Lista e plazheve më të mira të botë për vitin 2017:

Baia do Sancho, Fernando de Noronha, Brazil

Ishujt Turks and Caicos në Bahamas

Eagle Beach, Aruba, Karaibe

Playa Paraiso, Cayo Largo, Kubë

Siesta Beach, Siesta Key, Florida, SHBA

La Concha Beach, San Sebastian, Spanjë

Playa Norte, Isla Mujeres, Meksikë

Ishulli Havelock , Indi

Elafonissi Beach, Kretë, Greqi

Anse Lazio Praslin Island, Seychelles

Flamenco Beach, Puerto Riko

Bavaro Beach, Punta Cana, Republika Dominikane

Seven Mile Beach, Xhamajka

Whitehaven Beach, Ëhitsunday Island, Queensland, Australi

Fig Tree Bay, Protaras, Qipro

West Bay Beach, Honduras

Camp`s Bay Beach, Camps Bay, Ëestern Cape, Afrika Jugut

Playa Manuel Antonio, Kosta Rika

White Beach, Boracay, Visayas, Filipine /albeu.com/


Shtuar më 23/02/2017, ora 10:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori