Treni del nga shinat, dy të vdekur në Francë (FOTO-LAJM)

Dy pasagjerë kanë gjetur vdekjen dhe disa të tjerë janë plagosur nga një aksident hekurudhor i ndodhur në jug të alpeve franceze. Sipas mediave të huaja treni i cili ishte nisur nga qyteti i Nice-s drejt qytetit Digne les Bains doli nga shinat.

Shkak i aksidenti ka qenë një shkëmb që kishte rënë në hekurudhat e trenit. Treni ka goditur shkëmbin gjë që ka shkaktuar daljen e tij nga shinat. /albeu.com/

Shtuar më 08/02/2014, ora 16:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori