Tragjike! Nëna shqiptare mbron me trup djalin nga tërmeti në Turqi (FOTO LAJM)

Mes viktimave në Turqi, të shkaktuara nga tërmeti shkatërrimtar, ka edhe shtetas shqiptarë.

Mes viktimave nga tërmeti shkatërrimtar që shkundi shtetin turk ditën e djeshme është dhe një grua shqiptare e Kosovës, e cila ishte shpërngulur që herët në vitin 1954 në Turqi.

E ndjera është Nazmiye Doraya (Nazmie Doraja) 62 vjeçe nga Prishtina.

Ajo është gjetur nën rrënojat e pallatit e përqafuar me të birin, i cili për fatin e mirë ka shpëtuar dhe gjendet në spital. /albeu.com/

Shtuar më 31/10/2020, ora 18:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori