Topalli uron besimtarët katolikë për Pashkët (FOTO LAJM)

Besimtarët katolikë kremtojnë Pashkët, momenti më i madh në kalendarin liturgjik të Kishës Katolike dhe kishave të tjera të krishtera, që kremtojnë Ringjalljen e Jezusit të Nazaretit, ndodhur, sipas Besëlidhjes së Re, 3 ditë pas vdekjes së tij në kryq.

Ish kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, me këtë rast ka përcjellë një mesazh në Facebook.

"Të dashur miq. Të gjithë besimtarëve katolik dhe gjithë shqiptarëve Gëzuar Pashkët! Shëndet, gëzime e mbarësi në familjet tuaja.

Uroj paqe e ditë më të mira për ju, e vendin tonë!
Përzemërsisht Jozefina". /albeu.com/
Shtuar më 05/04/2015, ora 12:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori