Tmerret e ISIS largojnë 66 mijë njerëz nga Siria dhe Iraku (FOTO LAJM)

Pas intervenimit të militantëve të ISIS në veri të Irakut, 66 mijë kurdë janë drejtuar për nga kufiri me Turqinë, me qëllim që të mos bien pre e sulemve të organizatës terroriste.

Aktivistët kanë lajmëruar se rreth 300 luftëtarë kurdë po rrinë në kufi, me qëllim që të mbrojnë qytetin Kobane nga sulmet e ISIS-it.

Në Turqi kanë ikur më shumë se 800 mijë persona që kur ka nisur lufta në Siri./albeu.com/

Shtuar më 21/09/2014, ora 10:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori