Titaniku do te rikthehet sërish në lundrim (FOTO-LAJM)

Miliarderi i industrisë së minierave Clive Palmer po ndërton anijen kopje të Titanikut.Sipas Daily Mail ndërtimi i Titanik II ka nisur tashmë dhe në vitin 2016 ajo do niset sërish për udhëtim, duke përshkuar të njëjtin internear si Titanic1912">1912.


Kostoja e pritshme e riprodhimit është llogaritur në 175.000.000 $. Është komplet e ngjashme me të parën, por ka si përparësi numrin më të madh të varkave të shpëtimit. /albeu.com/

Shtuar më 10/04/2014, ora 12:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori