Tirana drejt kaosit? Rama blindon kryeqytetin me 1000 forca policie (FOTO LAJM)

Ditën e sotme në Gjykatën e Tiranës do të mbahet seanca ku do përcaktohet fati i 23 të arrestuarëve në protestën e Rrugës së Kombit.

Siç mund t'a shihni edhe në foto, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe Forcat e Lëvizshme Operacionale kanë rrethuar gjykatën e Tiranës për shmangien e çdo incidenti të mundshëm.

Mësohet se seanca do të mbahet në orën 09:00 të mëngjesit ndërkohë jashtë saj janë rreth 1000 forca policie të cilët kanë penguar deputetët e opozitës, gazetarët dhe familjarët e kuksianëve. /albeu.com/




Shtuar më 04/04/2018, ora 09:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori