Thyen parashikimet, 99 vjeçarja duket si një 20 vjeçare (FOTO LAJM)

Ndonëse pas një viti ajo mbush 100 vjeç, kjo nuk e ndal aspak që të jetë triumfuese në një garë. Gruaja amerikane e cila peshon 37 kilogramë dhe është e gjatë 1 metër e 40 centimetra, ka përshkuar 100 metra në një garë për 59.8 sekonda. Ky rezultat ka befasuar edhe trajneren që është edhe vajza e saj, Shelley Keeling.

Nga ana tjetër, Ida nuk çuditet me këtë rezultat teksa thotë se: “Mjeku im me ka thënë që jam shumë më e shëndetshme se një vajzë 20 vjeçare”. Në muajin maj të vitit 2015, e moshuara feston 100 vjetorin. /albeu.com/
Shtuar më 16/08/2014, ora 13:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori