Tetovë, nxënësit edhe sot në protestë (FOTO LAJM)

Foto nga protesta e sotme e nxënësve të shkollave të mesme në Tetovë
Edhe sot, nxënësit e shkollave të mesme në Tetovë, kanë protestuar kundër reformavearsim. Ata paralajmërojnë se do të vazhdojnë me bojkotin e mësimit derisa të dëgjohen kërkesat e tyre në lidhje me testimin ekstern.

Ata kanë lëvizur në rrugët kryesore të qytetit me pankarta kundër reformave të paralajmëruara nga qeveria, përcjell Portali Albeu.

Nxënësit thonë se nuk do të përfillin presionet e ndryshme dhe se do të vazhdojnë që t’i kundërvihen reformavearsim. /albeu.com/
Shtuar më 22/04/2015, ora 16:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori