Terroristët ekzekutuan tre karikaturistët më të njohur francezë (FOTO LAJM)

Jean Cabu
Mediat franceze kanë raportuar se terroristët pasi kanë hyrë në ambjentet e revistës "Charlie Hebdo" kanë kërkuar me emra tre karikaturistët më të njohur të Francës.

Ata kanë kërkuar që tiu sillet Stephane Charbonnier, Georges Wolinski dhe Jean Cabut, të cilët i kanë ekzekutuar.

Një detaj i tillë zgjon dyshimet e forta se masakra ka ndodhur për shkak të karikaturave të revistës./albeu.com/
Shtuar më 07/01/2015, ora 16:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori