TENSIONET / Avionët luftarakë të Britanisë në gadishmëri kundër luftanijes ruse (FOTO LAJM)

Luftanijet ruse të cilat kanë kaluar përmes brigjeve britanike, janë përcjellur gjithmonë me tensione.

Edhe sot, kalimi i një luftanije ruse e cila po kthehej nga Siria, ka kaluar përmes brigjeve të Doverit, është ndjekur me tensione të mëdha nga pala britanike.

Mësohet se gjatë kalimit të luftanijes, qeveria britanike ka aktivizuar dhe ka vënë në gadishmëri disa avionë luftarakë.

Kujtojmë se kalimet e anijeve rusepërmes brigjeve të Doverit janë përcjellur gjithmonë me tension nga të dyja palët, por që deri më tani nuk ka ndodhur asnjë incident serioz. /albeu.com/

Shtuar më 25/01/2017, ora 15:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori