Tension në qiejt e Koresë, bombarduesit i SHBA-ve fluturojnë sipër kokave të ushtarëve të Kim-it

Tre avionë bombardues të SHBA-ve dhe Koresë së Jugut fluturuan mëngjesin e sotëm pranë kufirit me Korenë e Veriut duke rritur tensionet në gadishull pak para vizitës së Presidentit Trump, shkruan Albeu.com.

Ishte bombarduesi strategjik i SHBA-ve B1B i shoqëruar nga dy avionë F-16 të Korësë së Jugut që bën simulime të një sulmi në tokë, por nuk përdorën armë të vërteta.

Megjithatë ky ishte një mesazh tjetër i fortë ndaj regjimit të Kim Jong Un, i cili reagoi menjëherë duke i quajtur amerikanë dhe Korëne e Jugut si imperialistë që do t'a merrnin përgjigjen shumë shpejt. /albeu.com/
Shtuar më 03/11/2017, ora 10:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori