Të pushtuara nga fantazmat, vajzat rrihen për vdekje (FOTO LAJM)

Ky është momenti i çuditshëm ku qindra vazja të reja në Nepal u përpoqën të shmangnin shpirtrat e këqij duke qëndruar në një lumë dhe duke i lënë burrat t'i rrahin me shkopinj - secili duke paguar 1.500 euro për privilegjin.

Mijëra veta shikonin shërimin e Rinku Yadav, një vajzë e cila pranonte se ishte sulmuar nga shpirtërat e këqinj dhe pranoi të rrihej, përcjell albeu.com.

Mjeku lokal magjistar Paltan Mukhiya e rrahu Yadav me një shkop druri me një ritual që vetë ajo pranoi ta bënte.

Ajo u kap nga flokët dhe u zhyt në mënyrë të dhunshme në ujë, në një orvatje përfundimtare për të dëbuar shpirtërat e këqinj.

Festivali Ghost është një festë shekullore e mbajtur në lumin Kamala në Nepal. /albeu.com/Shtuar më 17/11/2017, ora 13:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori