Të ngrirë në fytyrë, si e pritën ministrat e shkarkuar lajmin (FOTO LAJM)

Kryeministri, Edi Rama ka mbajtur një fjalim në Asamblenë e PS-së, ku ka njoftuar një fortunë largimesh në kabinetin e Ministrave.

Ndër të larguarit e parë ishin, Lindita Nikolla, Mirela Kumbaro e Arben Ahmetaj.

Këta të fundit ku është dhënë lajmi i shkarkimit të tyre, kanë qënë të ngrirë në fytyr gjë që dallohet edhe në fotot e mësipërme.

Ju ftojëm të ndiqni galerinë:

Ministrat që shkarkohen dhe ata që do të vijnë:

Ditmir Bushati do të zëvendësohet nga Gent Caka

Arben Ahmetaj do të zëvendësohet nga Anila Denaj

Lindita Nikolla do të zëvendësohet nga Besa Shahini

Damian Gjiknuri do të zëvendësohet nga Belinda Balluku, drejtoresha aktuale e Albcontrollit

Niko Peleshi do të zëvendësohet nga Blendi Cuci.

Mirela Kumbarozëvendësohet nga Elva Margariti

Sonila Qato do të zëvendësohet nga Eduard Shalsi

Elisa Spiropali ministre për marrëdhënien me parlamentin

Erion Braçe do të jetë zëvendëskryeministri i ri i qeverisë

Ndërkohë që Blendi Klosit i është dhënë afat deri në qershor për të sjellë një rezultat pozitiv në qarkun e Beratit, në të kundërt do e presë i njëjti fat.
Shtuar më 28/12/2018, ora 11:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori