Të ndaluara për njerëzit, këto 14 vende në botë na bëjnë kuriozë të gjithëve (FOTO LAJM)

Një ujëvarë iluzive Mauritius. Kur shikohet nga lart, ishulli i Mauritius në Oqeanin Indian duket se ndodhet pranë një ujëvare interesante nënujore. Sidoqoftë, ky fenomen i bukur është vetëm një iluzion optik i krijuar nga një balotazh depozitimesh të siltrit dhe rërës.
Dashamirët e udhëtimit janë të vetëdijshëm për të gjitha tërheqjet kryesore të planetit, por ka edhe cepa të tjerë të Tokës: pika që, për një arsye ose një tjetër, mbeten të ndaluara për shikuesit e zakonshëm.

Si në fotogalerinë e mësipërme.
Shtuar më 13/12/2019, ora 12:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori