Tanke, anije dhe topa, Putini riarmatos Asadin pas sulmit shkatërrues të SHBA-së (FOTO LAJM)

Pëlqej
Rusia ka nxituar t'i dërgojë armë të tjera regjimit të Asadit pas sulmit shkatërrues të aleatëve ndaj disa bazave kërkimore dhe ushtarakeregjimit sirian tre ditë më parë.

Dy anije ruse janë fotografuar në Gjirin e Bosforit gjatë ditës së djeshme duke transportuar armatim dhe mjete të ndryshme ushtarake duke filluar nga blindat, tek artileria si edhe anijet e vogla të patrullimit në det.

Anija pritet të zbarkojë në portin e Tartusit në Siri, e cila administrohet nga rusët. /albeu.com/
Shtuar më 16/04/2018, ora 10:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori