TABELA/ Ishte ëndërr u bë realitet, në Shqipëri kandidatët e PSmarrin 120-130% të votave (FOTO LAJM)

Ura Vajgurore/ Kanë marrë pjesë në votime gjithsej 5900 votues- Ka fituar me -7666 vota
Pak më herët bazuar në të dhënat e publikuara nga KQZ, rezultoi se kishte një manipulim në numrin e votave në bashkinë Vau i Dejës dhe në Divjakë.

Ky skandal ka kapluar edhe bashkitë e tjera në vend ku numri i votuesveshpallur nga Komisioni Qendror i zgjedhjeve deri në orën 19:00 të ditës së djeshme bie në kontradiktë me numrin e votave.

Për më tepër ndiqin galerinë e mësipërme për të parë se çfarë ka ndodhur.
Shtuar më 01/07/2019, ora 11:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori