Supermakina e policisë tërheq vëmendjen e kalimtarëve (FOTO-LAJM)
Patrulla e shërbimit policor në Romë do të ketë tashmë në dispozicion edhe një tjetër makinë luksoze dhe të shpejtë. Bëhet fjalë për Evora Lotus, e cila i është dhuruar policisë nga kompania Lotus.

Gjatë patrullimit makina ka tërhequr vemendjen e dhjetra turistëve të cilët kanë fotografuar makinën. Këto makina kanë çmime që variojnë midis 60 mijë dhe 80 mijë Euro. Policia italiane nuk shquhet për posedimin e automjeteve të shtrenjta por ajo ka në pronësi modele si Ferrari apo Alfa Romeo, të cilat klasifikohen si automjete të shpejta. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2014, ora 14:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori