Stuhia e dëborës në Kroaci mbërrin në Maqedoni? (FOTO LAJM)

Kroacia është përfshirë nga një mot i keq me stuhi dhe me dëborë, e me temperatura të ulta.

Stuhia pritet të vazhdojë, sidomos në zonat që lagen nga Adriatiku, në Lika dhe në Gorsti Kotar.

Zagrebi po ashtu është mbuluar nga dëbora dhe për të pastruar rrugët është dashur të vihen në punë borëpastrueset, shkruajnë mediat.

Kjo stuhi që aktualisht ka mbërthyer Kroacinë mund të depërtojë në jug dhe të përcillet edhe në Maqedoni.

Moti më i keq në Maqedoni pritet të mbajë të shtunën./albeu.com/
Shtuar më 23/10/2014, ora 11:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori