Sot ndodh fenomeni "Hëna e përgjakur" (FOTO LAJM)

Sot do të ndodhë fenomeni i eklipsit total hënor, njohur ndryshe si "Hëna e përgjakur". Në 4 prill, Hëna do të kalojë mbas hijes së Tokës, duke marrë një ngjyrë si në të kuqe, fenomen i cili do të zgjasë rreth 5 minuta.

Ai do të jetë i dukshëm në shumicën e zonave të Amerikës së Veriut, Amerikës së Jugut, Azisë Lindore dhe Australisë. Eklipsi i plotë do të fillojë në orën 13:57, për të përfunduar në 14:02. /albeu.com/
Shtuar më 04/04/2015, ora 17:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori