Si "cunami", malet shqiptare duken magjishëm nga Italia (FOTO LAJM)

Pëlqej
"Një dallgë, gati për t’u thyer në bregdet", kështu shkruajnë mediat italine për malet e bregdetit shqiptar që duken nga Italia.

Në një shikim të shpejtë ato duken kështu si dallgë, por në fakt bëhet fjalë për një iluzion i prodhuar nga malet shqiptare të mbuluara me borë që dalin në horizont.

Ka qënë prestigjozia "Repubblica.it" që ka publikuar pamjet e magjishme të maleve shqiptare nga zona e Salentos në Itali.

Pikat e vëzhgimit ndryshojnë, por relievet janë gjithmonë të dukshme falë qiellit të qartë. Dhe magjia përsëritet…. /albeu.com/
Shtuar më 18/01/2019, ora 10:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori