Shtrëngata dhe përmbytje, surprizat e motit gjatë pasdites së sotme (FOTO LAJM)

Paraditja ishte me reshje të lehta shiu në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa situata pritet të ndryshojë gjatë orëve të pasdites.

Sipas Meteoalb, asditja do të sjellë një rënie me 2 – 3°C duke ulur maksimumin ne 24°C, ndërsa priten edhe reshje të dendura shiu thuajse në të gjithë vendin.

Madje, në zona të caktuara ku reshjet do të jenë më të dendura, sic është pjesa lindore e vendit ka rrezik për përmbytje.

Reshje do të ketë edhe gjatë ditëve në vijim duke e bërë majin një muaj të lagësht.

Ndoshta, ata që kanë bërë plane për plazh gjatë majit duhet t'i shtyjnë ato për në fillim të qershorit. /albeu.com/

Shtuar më 15/05/2018, ora 16:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori