Shtëpia rrezikon të përmbytet, qytetari gjen zgjidhjen e padëgjuar më parë (FOTO LAJM)

Prej ditësh Shqipëria është përfshirë nga reshjet e shiut të cilat kanë shkaktuar përmbytje në shumë zona në vend.

Një familje në Sukth të Durrësit, ka gjetur një zgjidhje gati të pabesueshme.

Nëpërmjet një video të shpërndarë nga kreu i PD-së në qytetin bregdetar, Ferdinand Xhaferraj, qyteti ka izoluar derën me shkumë ngjitëse për të lejuar ujin që të depërtojë në banesë.

“I gjithë mundi dhe djersa e një jete të tërë, këtij qytetari i shkon dëm nga permbytja që vjen si pasojë e papërgjegjshmërisë, arrogancës dhe moskujdedjes së Qeverisë”, shkruan Xhaferraj. /albeu.com/
Shtuar më 26/01/2021, ora 22:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori