Shtëpia që qëndron në "ajër" (FOTO-LAJM)

Kur përmbytjet goditen brigjet e Thames në janarin e kaluar, shumica e njerëzve nxorrën ujin nga shtëpitë e tyre me kova, nderkohë që Yaron Ivry kishte nisur realizimin e një ideje mjaft ambicioze.

58-vjeçari dhe familja e tij jetojnë në një ishull pranë lumit Thames, dhe kjo do të thotë se ata janë të rrezikuar nga përmbytjet. Por për të shpëtuar nga kjo gjë ata përmes një strukture metalike kanë arritur që ta ngrejnë shtëpinë e tyre me pesë dhoma në ajër, sigurisht me ndihmën e disa blloqeve metalike. /albeu.com/


Shtuar më 01/09/2014, ora 12:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori