"Shtëpia" e ndërtuar me kuti qumështi (FOTO-LAJM)

Një person në Kanada, ka menduar një mënyrë të veçante për të kaluar kohën e lirë teksa temperaturat shkojnë nën zero. Daniel Gray, nga Zelanda e Re, kishte shkuar të vizitonte të dashurën e tij Kathleen StarrieKanada.

Projekti ka nisur që në tetor, kur Starrie nisi të mbledhë qindra kuti qumështi në shtëpinë e saj, duke i larë dhe duke i mbushur me ujë të ngjyrosur. Ideja ishte në fakt e nënës së saj, Brigid Burton për të mbajtur të dashurin e vajzës së saj të zënë gjatë udhëtimit të tij pesë javor. Kutitë më pas u ngrinë dhe u kthyen në 'tulla'.

Gray përdori dëborë dhe ujë për të vendosur bashkë 500 copë kuti në një formë sferike, me ndihmën e të dashurës së tij, prindërve dhe fqinjëve. /albeu.com/
Shtuar më 07/01/2013, ora 09:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori