Shqiptarja që la pas edhe Sofia Loren, kjo ishte "Miss Italia 1950" (FOTO LAJM)

Miss Italia” e vitit 1950 ishte vajza abëreshe Annamaria Bugliari nga katundi Arbëresh i Shën Sofia i Epirit.

Në një nga fotot në galerinë virtuale do të shihni pozën me Maria Scicolone, e cila më vonë do të njihej në gjithë botën me emrin e saj të artit, Sofia Loren.

Kjo e fundit, në këtë garë misesh zuri vendin e dytë.

Annamaria titullin e fitoi në Salsomaggiore, në edicionin e parë që realizohej në këtë qytet, dhe që në fakt ishte edicioni i shtatë në historinë e “Miss Italia”.


Shtuar më 10/11/2020, ora 17:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori