Shqipëria një "prezervativ", kurse Kosova një fantazëm: Si e imagjinon artisti gjerman Europën (FOTO LAJM)

Të gjithë e njohin Italinë në hartë për shkak të formës së çizmes, por një gjerman ka prezantuar mënyrën se si i sheh hartat në vende të tjera të Europës.

Rezultati është i çuditshëm dhe ne po ju prezantojmë listën me forma të veçanta, ku nuk mungon as Shqipëria, që duhet thënë se imagjinata e krijuesit ka qenë pak e shfrenuar.

Kjo është ajo që youtuberi gjerman Zackabier, i shndërron vendet evropiane në modele krijuese dhe shpesh argëtuese.

Disa transformime janë të thjeshta, por të tjerat janë më komplekse dhe imagjinative.
Shtuar më 07/08/2019, ora 12:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori