Shqipëria, Maqedonia, Kosova, Serbia, Kroacia goditen nga moti i keq (FOTO LAJM)

Shtetet e Ballkanit janë goditur në mënyrë të papritur nga moti i keq që ka përfshirë rajonin.

Në Shqipëri ka patur bubullima e vetëtima, e deri vërshime në disa lokacione.

Edhe në Kosovë ngjashëm ka mbajtur moti.

Në Kroaci janë evakuar rreth 2.000 persona në një qytezë pranë kryqytetit Zagreb, raporton As.

Edhe Sllovenia është goditur nga reshjet e dendura të shiut, sidomos në lindje dhe në jug të saj.

Vërshime në rrugë dhe probleme në trafik kanë patur edhe Bosnja dhe Serbia, dy shtete që kohë më parë patën edhe probleme të mëdha lidhur me motin e keq. /albeu.com/
Shtuar më 14/09/2014, ora 13:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori