Shqipëria lëkundet për së dyti, kjo ishte epiqendra e tërmetit (FOTO LAJM)

Shqipëria është lëkundur ditën e sotme nga një tjetër lëkundje sizmike.

Epiqendra e tërmetit ka qënë në Lalz të Durrësit, ndërsa lëkundja është ndjerë edhe në disa qytete të Shqipërisë, si Krujë, Tiranë, Kavaja, apo Rrogozhinë.

Sicc bën të ditur shërbimi i Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit tërmeti ka rënë në orën 10:39 minuta me intensitet prej 3.1 ballësh, i shkallës Rihter.

Por pas atij të paradites, janë ndjerë lëkundje të tjera në qendrën e vendit.

Sipas të dhënave nga IGJEUM por edhe qendra europiane tërmeti ka rënë në orën 17:09 me epiqendër 9.6 kilometër në jugperëndim të Tiranës ose në rrugën Tiranë-Durrës, pranë fshatit Mumajes.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 3 dhe me thellësi 29 kilometër. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2018, ora 17:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori