E FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen
Shkakton kancer, zbulohet përmbajtja e rrezikshme tek ilaçet e tensionit (FOTO LAJM)

Agjencia Rregullatore mbi Barnat Mjekësore në Britaninë e Madhe ka dhënë alarmin mbi një ilaç, i cili shërben për uljen e tensionit të gjakut dhe përdoret kryesisht nga personat më tension të lartë.

MHRA ka publikuar sëfundmi të dhënat duke shpjeguar se ka konstatuar një përmbajtjerrezikshme që mund të shkaktojë kancer tek ilaçi i quajtur "Irbesartan Hydrochlorothiazide", raporton Albeu.com.

Pas këtij alarmi, ilaçi është tërhequr nga tregu dhe po bëhen teste të tjera për të verifikuar problemet e tjera që mund të sjellë kjo përmbajtje në organizmin e njeriut. /albeu.com/
Shtuar më 03/01/2019, ora 23:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori