Shikoni si duken portretet nga mielli, uji dhe qumështi (FOTO LAJM)

Imagjinata e artistit duket se është ajo që na befason herë pas here, i tillë është dhe italiani Luco Pierro, i cili veprave të tij ju shton një material ndryshe nga kolegët e tij.

Luco është artist dhe fotograf nga Italia, ai tregon se kur njerëzit shohin në veprat e tij, mendojnë se ato janë të paktën 70% të ndërtuara me efekte nga Photoshop, por në të vërtetë nuk është ashtu.

Materialet që ai përdor për të shtuar efekte dhe dritë-hije duke përdorur materiale si mielli, qumështi, uji, shkumë rroje dhe shumë gjëra të tjera. /albeu.com/
Shtuar më 05/04/2015, ora 08:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori