Shikoni sa është rritur e mbijetuara e vetme e tragjedisë në Restelicë (FOTO LAJM)

Kanë kaluar pesë vite që nga fatkeqësia natyrore në Restelicë, ku orteku i dëborës mori jetën e 10 banorëve të këtij fshati, ndërsa mbijetoi vetëm shtatëvjeçarja Amsera Reka.

E mbijetuara e vetme e kësaj tragjedie Amsera Reka e cila sot është 12 vjeç dhe jeton pranë kushërinjve të saj në Itali, transmeton "Arbresh.info". /albeu.com/
Shtuar më 12/02/2017, ora 14:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori