Shfaqen tre diej në qiellin e Kinës, habiten banorët (FOTO LAJM)

Banorët e qytetit kinez Harbin, kanë qenë dëshmitarë të fenomeni të pazakontë në qiell.

Bëhet fjalë për fenomenin e tre diejve, ku kristalet gjashtëkëndore reflektojnë dritën e diellit, duke bërë që nga qielli të reflektojnë edhe dy diej të vegjël.

fenomeni të zgjasë kaq shumë, presioni atmosferik duhet të jetë i qëndrueshëm, temperatura e ftohtë dhe duhet të ekzistojë sasia e duhur e grimcave të akullit dhe reve. /albeu.com/


Shtuar më 21/02/2018, ora 12:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori