Sherr në Shtëpinë e Bardhë, Melania anulon planet me Donald Trump (FOTO LAJM)

Zonja e Parë Melania Trump nuk do të shoqerojë burrin e saj kur të kryesojë në Alpet zvicerane për mbledhjen vjetore të Davos, ndërsa dyshohet se situata mes ciftit është tensionuar pas lajmeve të publikuara në media rreth një lidhjeje të dyshuar midis Donald Trump dhe një ylli të filmave porno.

"U përcaktua se kishte shumë çështje planifikimi dhe logjistike, kështu që zonja Trump nuk do të udhëtojë për në Davos," tha zëdhënësja e saj, Stephanie Grisham, përcjell albeu.com

CNN raportoi se zonja e parë kishte planifikuar të shkonte dhe më pas anulloi udhëtimin.

Wall Street Journal raportoi se avokati i Trump Michael Cohen ka paguar aktoren Stormy Daniels me rreth 130,000 dollarë duke bërë kështu një marrëveshje që e ndalon atë të flasë për një marrëdhënie seksuale të pretenduar me Trump.

Forumi Ekonomik Botëror ka çelur mbledhjen e tij të përvitshme në Davos të Zvicrës.

Nuk do të diskutohet vetëm ekonomi, por do të përfshijë personalitetet e nivelit të lartë të publikut, personalitetet e arteve politike, të biznesit dhe financave, panele të përbërë, diskutime të nivelit të lartë dhe biseda të fuqishme që zhvillohen gjatë gjithë javës.

Pritet pjesëmarrja e Presidentit të SHBA Trump, presidenti francez Macron, si dhe kryeministri indian Narendra Modi, si folësit kryesorë, krahas shumë personaliteteve të tjera dhe krerë shtetesh. /albeu.com/


Shtuar më 23/01/2018, ora 16:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori