Serbët "frikësojnë" Ballkanin, ekspozojnë armët e reja (FOTO LAJM)

Ndërkohë që në Abu Dhabi po mbahet ekspozita e trembëdhjetë ndërkombëtare e armëve dhe pajisjeve ushtarake IDEX 2017, ka marrë pjesë edhe kompanitë serbe, të cilat kanë treguar armët e tyre të reja.

Sipas medieve serbe, kompanitë serbe janë paraqitur disa produkte të reja industrisë së mbrojtjes serbe, të cilat po sipas provokuan një interesim të madh të të pranishmëve.

E njëra nga armatimet e ekspozuara aty, është një raketë artileri me një korrigjim trajektore, me një rreze prej 300 kilometrash, si dhe një helikopter pa pilot.

Vëmendje e jashtëzakonshme e vizitorëve, thuhet se ka shkaktuar një mjet i blinduar ‘Milosh’, i projektuar për zbulim, patrullë dhe operacione të posaçme dhe mbrojtjen nga efektet e minave anti-tank”, shkruajnë mediet serbe, përvejll “Telegraf”. /albeu.com/
Shtuar më 20/02/2017, ora 13:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori