"Serbët dërgohen në ferr", ja ballina e "Time" 24 mars 1999 (FOTO)

Ballina e revistës ‘Time’, 24 mars 1999
Pëlqej
Ishte marsi i vitit 1999">1999 dhe e gjithë bota i kishte sytë nga Kosova dhe kjo vinte jo vetëm për shkak të masakrave që forcat serbe kishin bërë mbi popullsine civile shqiptare, por edhe për shkak te bombardimeve që NATO kishte nisur mbi Serbi.

Edhe revista prestigjoze "Time", ia kushtonte ballinën e 24 marsit 1999">1999 pikërisht këtyre ngjarjeve.

"Serbët dërgohen në ferr", shkruhej ne faqen kryesore te "Time", përcjell Portali Albeu.

"Një sulm i madh me bomba çel derën e paqes", vijon nëntitulli i revistës prestigjoze.
Fushata e bombardimeve të NATO-s mbi objektivat serbe në Sebi dhe Kosovë zgjatën rreth 3 muaj dhe cuan në largimin e tyre përfundimtar nga Kosova. /albeu.com/
Shtuar më 24/03/2016, ora 09:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori