Saranda mes 10 destinacioneve më të mira për të kaluar vjeshtën (FOTO-LAJM)

1) Bansko, Bullgaria
Saranda renditet e dyta midis 10 destinacioneve më të mira për të kaluar vjeshtën, të përzgjedhura nga faqja e njohur Huffingtonpost. “Saranda është një qytet i rëndësishëm me resorte turistike në bregun jonian. E ndodhur më pak se 10 milie nga Korfuzi, Saranda ndanë të njëjtën klimë të nxehtë mesdhetare. Jashtë qytetit ju mund të gjeni rrënonjat e qytetit romak të Butrintit, tashmë një trashëgimi botërore e UNESCO-s”, thuhet në artikullin e Huffingtonpost.

Përzgjedhja është bërë duke u bazuar në çmimet e hoteleve me 4 dhe 5 yje. /albeu.com/
Shtuar më 22/09/2014, ora 17:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori