Samiti i Energjisė, Jahjaga merr pjesė nė hapjen zyrtare (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Presidentja e Republikės sė Kosovės Atifete Jahjaga, mori pjesė nė hapjen zyrtare tė Samitit Botėror tė Energjisė “World Future Energy Summit”, qė po mbahet nė Abu Dhabi tė Emirateve tė Bashkuara Arabe.Presidentja Jahjaga nė ceremoninė e hapjes sė Samitit u shoqėrua nga ministri i mjedisit dhe planifikimit hapėsinor, Dardan Gashi. Gjatė punimeve tė Samitit, Presidentja Jahjaga, zhvilloi takim miqėsor me Presidentin e Francės, Francois Hollande.

Jahjaga pati njė takim tė veēante me Mbretėreshėn Rania Al Abdullah tė Mbretėrisė Hashimite tė Jordanis, si dhe pati njė takim me kryeministrin ne Republikės sė Malit tė Zi Milo Gjukanoviq. Samiti Botėror qė po zhvillohet nė Abu Dhabi trajton ēėshtjen e energjisė dhe tė ujit me qėllim tė sigurimit tė pėrparimit dhe mirėqenies njerėzore. /albeu.com/
Shtuar më 15/01/2013, ora 13:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.