Rryma në Maqedoni më shtrenjtë se në SHBA (FOTO LAJM)

Shikoni llogaritë e rrymës elektrike dhe nxemjes qëndrore të një familjeje në Çikago. Këto llogari janë për muajin Dhjetor –Janar për një apartament ku jeton një familje katër antarëshe.

Ata në muaj për rrymë elektrike paguajnë 69.87 dollarë ndërsa për nxemje qëndrore 104.40 dollarë. Familja katër antarëshe jeton në një apartament 170 metër katror dhe kanë të ardhura mujore 6 mijë euro.

Harxhimet për rrymë dje nxemje janë 3% e të ardhurave mujore të një familjeje, transmeton "Portalb".

Maqedoni një familje që jeton në një banesë prej 60 metër katror paguan rrymë deri më 3000 denarë dhe nxemje poashtu 2000 – 3000 denarë, kjo është më shumë se 50% e të ardhurave mujore për pjesën më të madhe të familjeve në Maqedoni. /albeu.com/
Shtuar më 19/02/2013, ora 11:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori