Rrëqethëse, shkatërrimi që la pas cikloni "Ianos" (FOTO LAJM)

CikloniIanos” ka shkaktuar 4 viktima deri më tani në Greqi. Dëmet më të mëdha janë shënuar më shumë në Thesali dhe Kefaloni, ku është shkatërruar infrastruktura dhe shumë rrugë janë bllokuar.

Gurët dhe bala kanë mbuluar makinat në rrugë si pasojë e vërshimit të përrenjve.

Ministri i Mbrojtjes Civile, Nikos Hardalias ka vizituar ishujt jugorë të cilët u goditën nga cikloniIanos”, nga ku deklaroi se po punohet për një rikthim të normalitetit në ishujt e prekur.

Shtuar më 21/09/2020, ora 09:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori