Rikthehet "Balena Blu", 12-vjeçarja var veten me litar (FOTO LAJM)

Një vajzë 12-vjeçare ka humbur jetën në mënyrë tragjike duke u vetëvarur me litar pasi ishte duke luajtur lojën vdekjeprurëse "Balena blu".

Anastasia Kysluk u gjet e vdekur në një hambar në shtëpinë e saj në fshatin Rudka në Ukrainën perëndimore, pasi vëzhgoi videot në internet dhe duke kërkuar informacion rreth llojit më të mirë të litarit që duhej përdorur për të mbytur veten, përcjell albeu.com

Zëdhënësja e policisë Inna Glega tha se Anastasia kishte qenë një anëtare e lojës vetëvrasëse "Balena blu". Ajo vari veten vetë pasi mori një urdhër nga udhëheqësi i lojës.

Policia vazhdon të hetojë. /albeu.com/Shtuar më 01/03/2018, ora 13:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori