Ridizanjim sportiv për Nissan NISMO (FOTO-LAJM)

Ridizanjim sportiv për Nissan 370Z NISMO. Një version i Coupe-t sportiv japonez, i cili ka meritën e zgjerimit të gamës NISMO, e kthyer në modë me Nissan GT-R.

NISMO 370Z i ri është i pajisur me një motor 3.7-litër dhe 6-cilindër, i cili zhvillon 344 hp (16 hp më shumë se 370 Z) dhe ofron një adrenalinë në ngarje. Mjafton të themi se përshpejtimi nga 0 në 100 km / h merr 5.2 sekonda. Gearbox është manual, me 6 shpejtësi. Estetikisht, 370Z NISMO zbulon një dizajn të ri në para parakolp dhe ka teknologji të avancuar. /albeu.com/
Shtuar më 30/08/2014, ora 12:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori