Riatdhesimi nis të shtunën nga Stambolli, ja fluturimet e tjera dhe oraret

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar kalendarin e fluturimeve që do të kryhen gjatë fundjavës, dhe ku përveç Romës që ishte njoftuar për të shtunën, shihet edhe një fluturim nga Stambolli.

Madje është pikërisht ky qytet, që do të nisë procesin e riatdhesimeve, mëngjesin e datës 18 Prill.

Në po këtë datë parashikohet edhe fluturimi nga Roma, ndërkohë që të dielën më datë 19 Prill, parashikohet riatdhesimi i shqiptarëve nga Milano.

Oraret:

18 Prill

Stamboll – Tirane 07:40- 09:25 / Tirane – Rome 15:00 – 16:25 / Rome – Tirane 17:30- 18:55

19 Prill

Tirane- Milano 15:00- 17:05 / Milano- Tirane 18:10 – 20:15

Të gjithë shtetasit shqiptarë që duan të rikthehen kanë kryer rezervimin e hotelit ku do të karantinohen për 14 ditë dhe rezervimin e biletës, përmes faqes online të Air Albania.

Në ditët në vijim, janë parashikuar fluturime riatdhesimi edhe nga vende të tjera të Europës, kjo varësisht aplikimeve dhe kërkesave të qytetarëve për t’u kthyer.
Shtuar më 16/04/2020, ora 21:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori