Revolucion ekstrem në këpucët e grave (FOTO LAJM)

Është inaguruar në "Brooklyn Museum" në New York ekspozita ‘Killer Heels: The art of the high-Heeled Shoe’. E veçanta e saj është se këpucët nga format më të çuditshmet qëndojnë mbi taka super të larta.

Këto sigurisht janë një art më vete, ndërsa simbolika e tyre është tejet e veçantë. Ngjyra, elegancë, ato e tregojnë femrën më seksi dhe plot klas.

Takat e larta të cilat duhet të jenë pjesë e garderobës femërore shfaqin detajin më të bukur. Kjo ekspozitë është e hapur deri në datën 15 shkurt. /albeu.com/


Shtuar më 12/09/2014, ora 16:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori