Reja e çuditshme pushton qiellin, fotot bëjnë xhiron e rrjetit (FOTO LAJM)

Qielli i Meksikës është ndritur nga një re e mahnitshme është fotografuar në qiellin e Neë Mexico, që me të vërtetë duket si fundi i botës.

Skena e mahnitshme u kap në kamera nga Christian Hernandez, i cili e ndau atë në Instagram ditën e djeshme.

Sado bukur të duken retë, stuhitë që ato mbartin, në të vërtetë mund të jenë mjaft të rrezikshme dhe mund të shkaktojnë tornado të dhunshme.

Stuhitë mund të zgjasin nga dy deri në katër orë dhe reshjet e dendura mund të shkaktojnë dëme të konsiderueshme.

Kjo lloj stuhie formohet në një mjedis me kushte të ngrohta dhe të lagështa, që favorizojnë ngritjen e shpejtë të ajrit.
Shtuar më 27/10/2020, ora 16:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori