Real-i ka një skuadër në shitje, milionat që pritet të fitojë (FOTO LAJM)

Reali i Madridit është kthyer i frikshëm në merkato, sepse këtë verë ka shpenzuar mbi 300 milionë euro për përforcime, por tashmë i duhet të shesë urgjentisht, për të mos shkelur rregulloren e Fair Play Financiar.

Skuadra madrilene ka vënë në shitje mbi 10 lojtarë, ndërsa deri tani zyrtarisht është larguar vetëm Marcos Llorente.ekniku francez do të afrojë edhe të paktën dy lojtarë në këtë merkato, ndërsa “MARCA” raporton se mbi 10 futbollistë do të largohen nga “Santiago Bernabeu”.

“MARCA” ka zbuluar 13 futbollistët që Reali i ka vënë në shitje, 4 prej të cilëve kanë qenë të huazuar vitin e kaluar dhe nuk do të kthehen në Madrid.

Në foton e mëposhtme janë lojtarët që pritet të largohen, me të cilët krijohet një super-formacion. /kp
Shtuar më 24/06/2019, ora 12:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori